היכרויות ודייטינג

 
 

המסע של חיפוש ושימור הזוגיות, לעיתים אינו קל. בטיפול הפסיכולוגי נערך בירור של שיחזור דפוסים המקשים במציאת הזוגיות המתאימה. לפי גישת האימגו - IMAGO (ד"ר הארוויל הנדריקס, בספרו "לבסוף מוצאים אהבה"), אנחנו נידונים לחפש באופן בלתי-מודע, אחר בן-זוג התואם לתבנית שהופנמה בילדות. הטיפול הפסיכולוגי עוזר להבהיר את התבנית, לרכך אותה ולבחור בן-זוג איתו ניתן לתקשר. ההנחה הבסיסית היא שבעזרת תקשורת מודעת, שני בני הזוג עוזרים זה לזו לפתור את השחזורים מן העבר העולים בקשר. בקשר טוב, בני הזוג יכולים להיות חברים טובים ולא רק בגדר נמשכים. החברות תאפשר לזוגיות להיבנות. ללא תקשורת מודעת בזוגיות, הקשר יהיה במידה רבה "תקוע". 

 

לדוגמא: מטופלת נמשכת לגברים סמכותיים הנוטים לשתלטנות, כפי שחוותה את אביה בילדותה. מצד שני, היא חשה מתוסכלת בזוגיות שלה, חשה "האישה הקטנה". בטיפול הפסיכולוגי היא לומדת לבטא את הצרכים שלה מול בן-הזוג, לא לחשוש לבטא כעסים באופן תקשורתי. כיוון שבן הזוג במקרה זה היה נכון להקשיב, הקשר התייצב והשתפר.

 

 

 

במידה ואתם כרגע ללא זוגיות, מחפשים להכיר בני/בנות זוג פוטנציאלים, במסע הזה ניתן להתייחס לכמה "טיפים" לבליינד דייט. הם אינם תחליף להתייחסות האישית של הטיפול הפסיכולוגי, אך יכולים לעזור.

הרעיון הכללי הוא: לתת למזל צ'אנס לדפוק לכם על הדלת. החיים המודרנים עמוסים, רובנו נקלעים לשגרה. כדי ליצור הזדמנויות להכיר אנשים חדשים, חשוב לפרוץ את המעגל.

 
  •  יותר יוזמה ופחות בושה. "איזה פאדיחה, שאני אפתח כרטיס באינטרנט וכולם יוכלו לראות אותי?!".  בכך שאתם מכריזים על עצמכם כמחפשי זוגיות, מול חברים, בעבודה או באינטרנט, אין כל בושה. כך אתם משדרים שאתם בעלי יוזמה בנוגע לעתיד שלכם. 
 
  •  אני רוצה להכיר באופן ספונטני, דרך החיים. כך אמצא אהבה אמיתית". נכון, יותר כייף למצוא כך אהבה, אך לא סותר לשפר את הסטטיסטיקה שזה יקרה (כאמור, להזמין את המזל...). מומלץ להירשם למספר אתרים וכך להיחשף ליותר אנשים, טיולים ומסיבות.
 
  •  שיחת הטלפון הראשונה לא צריכה להיות ארוכה מידי או מידי חושפנית ואישית. אין טעם להשקיע אנרגיה ולפתח ציפיות מול אדם שעדיין לא הכרתם ולא פגשתם פנים מול פנים.
 
  •  כדי שתגדילו את הסיכוי שתהנו מהדייט, כדאי להציע פעילות שהיא כייפית עבורכם (כמו להציע סיבוב באופניים..), או לבחור מקום - פאב, בית קפה -  שאתם אוהבים.
 
  •  רצוי לשמור לפני פגישה ראשונה על כללי בטיחות ראשוניים (במידה וזו הכרות דרך האינטרנט). רצוי להפגש רק עם מישהו שמסכים לשלוח לכם תמונה, לא לתת את הכתובת המדוייקת של הבית שלכם ולקבוע מפגש במקום ציבורי.
 
  •  לעיתים נתקלים באנשים אשר השפע המוצע מבלבל אותם, או שאינם מחפשים קשר רציני. כדאי להיות ערניים לסימנים כגון אדם שנוטה להיעלמויות, שלא רוצה לתאם פגישה לפחות יום מראש. גם אם אדם כזה נשמע מעניין וכריזמטי, אלו מנורות אדומות.
 
  •  לא למהר להגדיר דייט ככישלון. בכל מקרה הכרתם אדם, שמעתם חוויות. הינעלות על מטרה "הוא לא חתן, סתם ביזבזתי ערב", עשויה לשחוק, לייאש ולפגום ביכולת להינות בינתיים מהרגע.
 
  •  כדאי לא לספר את כל סיפור חייכם וסודותיכם בדייט הראשון. גם אם יש אווירה אינטימית, קצת סקרנות ומסתוריות תורמת לרומנטיקה. אתם רוצים לחשוף עצמכם, מול אדם שראוי לתת בו אמון, ובשלב הראשוני, זה עדיין לא ברור.
  • תשקיעו בעצמכם. ספורט, בגד טוב, מוסיפים לביטחון העצמי.
  • לא לבזבז זמן על קשרים חסרי עתיד. הסבתות אומרות "אהבה זה לא הכל" ויש בכך משהו.. לפעמים יש משיכה ויש כימייה, אבל אין מספיק חברות. וזהו תנאי בסיסי לקשר יציב.

 

 

והכי חשוב.. לדאוג לעצמכם לחיים טובים. קשר שמתחיל מכך, מתחיל ממקום בריא. יש לכם חיים מלאים ואתם רוצים לחלוק אותם עם מישהו..

 

 

טיפים נוספים ותגובות יתקבלו בברכה...

 
גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר